Wydaj Płytę

To nowy produkt wydawnictwa Soliton, który ma pomóc Zespołom, Artystom opublikowanie własnej płyty w Wydawnictwie i wprowadzić na rynek.

Często spotykamy się z bardzo dobrze przygotowanymi materiałami muzycznymi i graficznymi w gotowymi do wprowadzenia na rynek. Plany wydawnicze oraz finanse niestety często utrudniają przyjęcie materiału do wprowadzenia na rynek.
W takim przypadku Zespoły-Artyści decydują się opublikować CD własnym sumptem zostając dalej bez opieki wydawniczej i dystrybucyjnej na rynku.

W tym celu, proponujemy przystąpienie wydawnictwa Soliton do połączenia sił na rynku jednakże przy wstępnym finansowym i promocyjnym zaangażowaniu Zespołu –Artysty.

Proponujemy model dwuetapowy:

I etap

Polega na inwestycji Zespołu- Artysty do wyprodukowania i sfinansowania pierwszego nakładu…… szt. CD z czego płyty pozostają do dyspozycji Zespołu. Nasze wydawnictwo zwiększa nakład płyt o …….szt. z te danej produkcji, które przeznacza później na współpracę z partnerami handlowymi i mediami.

Warunkiem jest posiadanie do opublikowania materiału muzycznego na album oraz przygotowania okładki CD na jednołamowy digipack.
Po opublikowaniu i podpisaniu umowy – kontraktu płyta zaistnieje w również sprzedaży internetowej (digitalnej) gdzie proponujemy zarobek od pierwszego sprzedanego pliku ścieżki lub całego albumu. Płyta zaistnieje na społeczościowych portalach tylko tych, które rozliczają się z praw autorskich.

Proponujemy również zapisać się do międzynarodowego portalu www.music2deal ,którego Soliton jest administratorem w Polsce. Członek portalu otrzyma wówczas dostąp do społeczności skupiającej wyłącznie Artystów, Producentów, Twórców muzyki. Wszelkie kontakty wewnątrz portalu przyśpieszą komunikację międzynarodową - wyjście zespołu na rynek światowy jak również porady w branży muzycznej. www.music2deal.com

Podsumowując – aby wydać płytę w wytwórni Soliton.pl, należy:

- nawiązać kontakt celem omówienia szczegółów
- dostarczyć materiał muzyczny,
- załączyć odpowiedni plik graficzny.

Albumy produkujemy w formie digipacków jednołamowych.

Wydając płytę w naszej wytwórni otrzymujesz:
- opiekę wydawniczą,
- nr katalogowy albumu,
- kod ISRC,
- zgłoszenie do Związku Producentów Audio Video - ZPAV,
- zgłoszenie do organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi ZAiKS,
- kod kreskowy,
- dystrybucję digitalną,
- szansę na wkroczenie w kolejny etap – wprowadzenia albumu na rynek muzyczny z szerokim zakresem sprzedaży.

II etap

W przypadku zainteresowania płytą przez media i sklepy, jesteśmy gotowi przystąpić do następnego etapu – dystrybucji płyty. Wydawnictwo wznawia wydanie płyty na własny koszt.

Zyski wznowienia publikacji płyty w naszej wytwórni:

- tantiemy od sprzedaży, - możliwość zakupu wznowień po niższych kosztach, - pojawienie się Twojego materiału w branży muzycznej, - promocja na targach muzycznych, - reklama i sprzedaż poprzez serwisy internetowe, - możliwość legalnego i odpłatnego pobierania materiału z internetu, - szansa fizycznego zakupu płyty w kanałach dystrybucyjnych.