Wydaj Płytę

Wydaj płytę to propozycja wydawnictwa Soliton, który ma pomóc Zespołom, Artystom opublikowanie własnej płyty w Wydawnictwie i wprowadzić na rynek.

Często spotykamy się z bardzo dobrze przygotowanymi materiałami muzycznymi i graficznymi gotowych do wprowadzenia na rynek. Plany wydawnicze oraz finanse niestety często utrudniają przyjęcie materiału do wprowadzenia na rynek.
W takim przypadku Zespoły / Artyści decydują się opublikować CD we własnym zakresie zostając dalej bez opieki wydawniczej i dystrybucyjnej na rynku.

W tym celu, proponujemy przystąpienie wydawnictwa Soliton do połączenia sił na rynku jednakże przy wstępnym finansowym i promocyjnym zaangażowaniu Zespołu / Artysty.

Proponujemy model dwuetapowy:

I etap

Polega na inwestycji Zespołu lub Artysty do wyprodukowania i sfinansowania pierwszego nakładu (100/300/500? szt. CD), z czego płyty pozostają do dyspozycji Zespołu. Nasze wydawnictwo zwiększa nakład płyt o odpowiednią ilość płyt z te danej produkcji, które przeznacza później na współpracę z partnerami handlowymi i mediami.

Warunkiem jest posiadanie materiału muzycznego na album (np. wav lub gotowy master DDP, a jeżeli zespół nie ma możliwości przygotowanie mastera to pomagamy w tym) oraz przygotowania okładki CD na jednołamowy digipack.

Jeżeli nie masz własnego projektu to chętnie pomożemy!
Oto nasz cennik:
- digipack jednołamowy – 500 zł netto
- digipack dwułamowy – 600 zł netto
- książeczka – 300-500 zł w zależności od stopnia skomplikowania / ilości stron (więcej tekstu = więcej pracy).

Powyższe kwoty zawierają 2 koncepcje okładek oraz uwzględniają drobne poprawki w trakcie projektowania. W przypadku większych poprawek, zmian koncepcji czy większej ilości koncepcji obliczamy kwotę dopłaty indywidualnie.

Po opublikowaniu i podpisaniu umowy płyta zaistnieje w sprzedaży fizycznej m.in. muzykacyfrowa.pl, soliton.edubawi.pl, empik.com, największe sklepy internetowe, księgarnie oraz sprzedaży digitalnej, gdzie proponujemy tantiemy od sprzedaży ustalane indywidualnie.
Dystrybucja cyfrowa jaką zapewniamy to pojawienie się płyty w topowych serwisach takich jak: iTunes, Apple Music, Tidal, Wimp, Spotify, Deezer, Google Play, Empik.com, Amazon, Plus Music, PlayTheMusic, Muzyka T-Mobile, muzykacyfrowa.pl. Oprócz tych serwisów muzyka pojawia się w wielu innych serwisach mniej popularnych w Polsce, ale znanych w różnych regionach świata, np. Grooveshark, Real Networks, XBOX, 7Digital, 24-7 Entertainment, Simfy, Mondia Media, Mister I, Media Networks Perú, Muzu, Vodafone, Sony Music Unlimited, SoundExchange- Neighboring Rights USA, Rdio, VEVO, Tencent Music. Obecnie dostarczamy muzykę na cały świat, do największych firm streamingowych oraz sprzedajacych pliki muzyczne w sieci,


Podsumowując – aby wydać płytę w wytwórni Soliton.pl, należy przede wszystkim odezwać się do nas celem uzgodnienia szczegółów :)

Wydając płytę w naszej wytwórni otrzymujesz:
- opiekę wydawniczą,
- nr katalogowy albumu,
- kod ISRC,
- zgłoszenie do Związku Producentów Audio Video - ZPAV,
- zgłoszenie do organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi ZAiKS,
- kod kreskowy,
- dystrybucję digitalną,
- szansę na wkroczenie w kolejny etap – wprowadzenia albumu na rynek muzyczny z szerokim zakresem sprzedaży.

II etap

W przypadku zainteresowania płytą przez media i sklepy, jesteśmy gotowi przystąpić do następnego etapu – szerokiej dystrybucji płyty. Wydawnictwo wznawia wydanie płyty na własny koszt.

Zyski wznowienia publikacji płyty w naszej wytwórni:

- tantiemy od sprzedaży, - możliwość zakupu wznowień po niższych kosztach, - pojawienie się Twojego materiału w branży muzycznej, - promocja na targach muzycznych, - reklama i sprzedaż poprzez serwisy internetowe, - możliwość legalnego i odpłatnego pobierania materiału z internetu, - szansa fizycznego zakupu płyty w kanałach dystrybucyjnych.